Ripple CTO’su XRP Army’yi Şaşırttı: Şifreli Mesajda Ne var?

Ripple Baş Teknoloji Sorumlusu David Schwartz, şifreli bir paylaşım yaptı. Elon Musk tweet’lerinden aşina olduğumuz bu tür paylaşımlar kripto dünyasında oldukça yaygın. Nitekim Schwartz da daha önce benzer gönderiler yayınladı. Schwartz’ın son paylaşımı XRP topluluğunda bir anlam arayışına yol açtı.

Ripple CTO’sundan kafaları karıştıran bir mesaj!

Ripple Baş Teknoloji Sorumlusu David Schwartz, XRP topluluğunun dikkatini çeken başka bir şifreli paylaşım yaptı. Bu kez Schwartz, bir vitrinin arkasına yerleştirilmiş bir logonun fotoğrafını yayınladı. Şirketin logosunun üzerinde “Sunscream” yazıyor. XRP topluluğu Schwartz’ın tweet’ine hızla yanıt vererek “scream” kelimesiyle olan ilişkilerini paylaştı. Ancak birçoğu, tweet’in kendisini görmezden gelerek yorumlarda XRP fiyatı ve Ripple’ın gelecekteki stablecoin’i hakkında sorular sormaya başladı.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Schwartz, X platformunda sık sık şifreli mesajlar yayınlıyor. Çünkü bu mesajlar ona çok fazla etkileşim sağlıyor.

Ripple, stablecoin çıkaracak

Bu haftanın başlarında Ripple, ABD dolarına peg’li tam teşekküllü bir stablecoin piyasaya sürme planlarını açıkladı. Bu hamlesi kripto topluluğunda ciddi yankı buldu. Ripple basın açıklamasında, yeni varlığın yalnızca USD mevduatları ile değil, aynı zamanda diğer nakit eşdeğerleri ile de tamamen destekleneceğini belirtti. Bu fonları, Ripple’ın bu görev için özel olarak tutacağı bir muhasebe firması denetleyecek. Ripple aylık bazda firmanın raporlarını yayınlayacak.

Stablecoin ilk olarak XRPL ve Ethereum üzerinde çalışacak

Şu anda, stablecoin piyasası 150 milyar dolar değerinde. Dahası, uzmanlar önümüzdeki dört yıl içinde 2,8 trilyon dolardan daha fazla büyümesini bekliyor. Ripple, piyasanın bu sürekli artan talebi karşılamasına yardımcı olmayı amaçlıyor. Böylece, çeşitli küresel finans kurumları için finansal çözümler oluşturma konusundaki kapsamlı deneyimini kullanarak kendi stablecoin’ini piyasaya sürmek istiyor.

Stablecoin hem XRP Ledger hem de Ethereum Blockchain platformunda çalışacak. Ayrıca, gelecekte diğer Blockchain’lere ve DeFi uygulamalarına genişlemeyi hedefleyecek. Ripple patronu Brad Garlinghouse, bunun Ripple’ın geleneksel finansal sistem ile yeni kripto para birimleri ve Blockchain dünyası arasında dijital bir köprü kurması için oldukça doğal bir hareket olduğunu belirtti.

Ripple’ın gelecekteki stablecoin’i USDT’yi yenebilir mi?

VanEck ve Tether Danışmanı Gabor Gurbacs geçtiğimiz günlerde Tether’in stablecoin’i USDT’nin piyasadaki diğer tüm stablecoin’lerin üzerinde “kral” olduğuna inandığını söyledi.
Gurbacs, rekabetin artmasını destekliyor. Bununla birlikte, yalnızca Tether’in “doğru ilkelere ve geçmişe” sahip olduğunu, USDT’nin yüksek likiditeye, “doğru coğrafi odağa”, mükemmel tasarıma ve dünya çapında pazar tarafından talep edilen gerçek kullanım durumlarını destekleyebilecek bir ekibe sahip olduğunu ileri sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir